insys

Aplikacja Ninateka na Netia Player

Odbiorca:

Cel:

Udostępnienie klientom Netii bogatej kolekcji materiałów wideo polskiej kultury, w formie aplikacji na dekodery Netia Player. Zaprojektowanie interfejsu, który umożliwi intuicyjne przemieszczanie się po poszczególnych ekranach. Implementacja wyszukiwarki treści wg kategorii filmów. Udostępnienie infrastruktury gwarantującej bezproblemowe działanie.

Opis realizacji:

Aplikacja Ninateki na Netia Player to pierwsza próba udostępnienia scyfryzowanych dóbr kultury polskiej dla szerokiego grona odbiorców spoza mediów internetowych. Projekt ten obejmował wcześniej jedynie stronę  internetową www.ninateka.pl. Dzięki współpracy Narodowego Instytutu Audiowizualnego, Netii i Insys, trafia teraz do kilkudziesięciu tysięcy polskich domostw posiadających urządzenie Netia Player. 

Największym wyzwaniem tego projektu było zaprojektowanie interfejsu, który obejmie dużą ilość zróżnicowanych materiałów. W odróżnieniu od tradycyjnych aplikacji VOD obsługiwanych przez pilot, biblioteka Ninateki to materiały z różnych dziedzin kultury, z możliwością włączenia transkrypcji lub audiodeskrypcji. Każdy film ma swoją bazę informacji, które służą za kryteria wyszukiwania zaawansowanej wyszukiwarki wbudowanej w aplikacje.

W rezultacie wypracowaliśmy całkowicie nowe podejście do projektowania interfejsu dla aplikacji na STB i telewizory. Stworzyliśmy ekran przesuwający się w pionie, działający jak witryna internetowa. Pozwoliło to na ułożenie wszystkich najważniejszych elementów w intuicyjny dla użytkownika sposób. Zaawansowana wyszukiwarka, podział na kategorie tematyczne i płynne działanie aplikacji gwarantuje doświadczenie niespotykane wcześniej w tego typu projektach.

Dostęp do aplikacji Ninateki na Netia Player jest bezpłatny

© copyright 2014 insys