insys

Smooth Streaming

Smooth Streaming – najwyższa jakość odtwarzania video bez buforowania


Smooth Streaming, w dosłownym tłumaczeniu „gładki przepływ” to technika kodowania materiału video. Wykorzystuje prostą, ale skuteczną metodę: dostarcza małe (zazwyczaj dwusekundowe) fragmenty video i „pilnuje”, by były odtwarzane w odpowiednim momencie. Dzielenie materiału na porcje sprawia, że użytkownik nie odczuwa buforowania treści ani nie zaznaje zakłóceń. Jedynym efektem ubocznym, jakiego może doświadczyć, jest chwilowy spadek jakości odtwarzania.                                                                               

 

Platforma video InsysPlay wspiera streaming adaptacyjny


W ramach platformy InsysPlay dostarczamy enkodery, które kodują każdy materiał video do odpowiednich formatów i kilku wersji jakościowych. Dzięki temu, po wciśnięciu w odtwarzaczu przycisku “play”, użytkownik obejrzy film w najlepszej możliwej jakości, automatycznie dopasowanej do posiadanego łącza internetowego. Przy wydajnym łączu i sprzęcie będzie to jakość HD 1080p.

Co ważne, jeżeli warunki techniczne zmienią się w trakcie odtwarzania filmu (np. zwiększy się obciążenie łącza), jakość filmu automatycznie, „w locie” dostosuje się do nowych parametrów. Odbiorcy nie zaznają wówczas buforowania filmu ani nie doświaczą irytujących przerw. Jedyną niedogodnością jaka może ich spotkać jest chwilowy spadek jakości odtwarzania. Streaming adaptacyjny niweluje efekt zacinania się filmu również w przypadku słabego łącza - obniża się jakość, ale płynność jest zachowana.

 

Live Smooth Streaming - transmisje na żywo w internecie


Streaming adaptacyjny stosujemy również podczas realizacji transmisji live online. Oprócz wymienionych korzyści, użytkownik może m.in. zatrzymać relację, zwolnić tempo, cofnąć i powrócić do strumienia na żywo.
Pierwszą transmisję na żywo w technologii Smooth Streaming w Polsce przeprowadziła nasza firma
. Relacjonowanym w HD wydarzeniem był Festiwal Heineken Opener 2010. Było to pierwsze komercyjne wykorzystanie tej technologii w naszym kraju.

 

Streaming adaptacyjny w polskich portalach video


Mamy na swoim koncie wiele realizacji wykorzystujących Smooth Streaming, w tym wyżej wspomnianą pionierską transmisję livę w tej technice.

Wdrażamy w streamingu adaptacyjnym:

 

Napisz do nas, jeśli chcesz dostarczać swoje video w jakości HD na każdy ekran:  info@insys.pl

© copyright 2014 insys