insys

Wiadomości lista wiadomości »

1 marca 2011

Nowa telewizja internetowa wydawnictwa PressPublica

Fakt, iż nie boimy się pionierskich rozwiązań udowadnialiśmy już nie raz, wdrożeniami takimi jak Cineman, LechTV czy relacja live z Heineken Open`er Festival w jakości HD. Nie inaczej jest tym razem. W styczniu 2011 uruchomiliśmy wersję beta nowego serwisu wideo „Rzeczpospolita”. Telewizja internetowa tv.rp.pl została uruchomiona w oparciu o rozwiązanie InsysPlay i platformę Cloud Computing Windows Azure. To pierwsze tego typu komercyjne wdrożenie w Europie Środkowo-Wschodniej.

Telewizja internetowa „Rzeczpospolitej” została zrealizowana w oparciu o wielomodułową usługę do publikacji wideo w Internecie InsysPlay. InsysPlay to innowacyjne rozwiązanie, które umożliwia zarządzanie i prezentację wideo najlepszej jakości w oparciu o wybrany model biznesowy.

Całość projektu www.tv.rp.pl  bazuje na dopasowanym do potrzeb wydawnictwa PressPublica modelu PlayTV, który zakłada kompleksowe zarządzanie dużą biblioteką materiałów, szybkie dodawanie nowych treści oraz ich automatyczne wgrywanie i kodowanie. Jednym z rozwiązań InsysPlay jest wbudowany w platformę innowacyjny odtwarzacz, który m.in. dopasowuje się do technologii po stronie użytkownika (Silverlight, HTML5, Flash) i umożliwia transmisję wideo w jakości HD.

Dzięki technologicznym  innowacjom, najwięcej zyskają użytkownicy serwisu. Telewizja będzie się szybko rozwijać, planujemy wdrożenie techniki Smooth Streaming oraz wprowadzanie nowych funkcjonalności, by w pełni zaspokoić wymagania odbiorców – zapewnia Piotr Czekała.

Finalna wersja telewizji pojawi się na rynku już w marcu.

© copyright 2014 insys