insys

Wiadomości lista wiadomości »

12 czerwca 2014

Na InsysPlay działa pierwsza w Europie aplikacja VOD z filmami w jakości 4K

Strefa VOD UHD jest aktualnie jedyną aplikacją w Europie, w której filmy pełnometrażowe są przygotowane i dostępne w rozdzielczości 3840x2160. 

Do tej pory, w jakości Ultra HD prezentowane były przede wszystkim aplikacje ze zdjęciami oraz grafiką. O filmach w 4K mówiono często i dużo, ale brakowało dedykowanych treści w takiej rozdzielczości i z taką ostrością obrazu. Aplikacja STREFA VOD z filmami w 4K to krok naprzód, przełomowa realizacja dla całego rynku medialnego i jednocześnie kierunek dla branży telewizyjnej oraz video online – mówi Piotr Czekała z Insys. -  Cieszę się, że od strony technologicznej i video Insys jako pierwszy postawił w tym temacie kropkę nad i.

Premierowo w aplikacji Strefa VOD na telewizorach Samsung UHD znajdzie się kilkanaście filmów pełnometrażowych w jakości 4K. Projekt graficzny w aplikacji został przystosowany do rozdzielczości 4K i dopasowany do wielkości ekranów, na których video w 4K będą dystrybuowane. Content w ultrawysokiej jakości zapewnia firma Kino Świat.

Aplikacja Strefa VOD UHD działa na InsysPlay.  Za pośrednictwem naszej platformy zarządzane i obsługiwane są wszystkie kanały dystrybucji Strefy VOD: strona www, aplikacja na Samsung Smart TV, aplikacja mobilna na Windows 8, iOS i Android. 

Więcej na stronie InsysPlay.

© copyright 2014 insys