insys

Wiadomości lista wiadomości »

12 maja 2015

Liga Mistrzów UEFA i Barclays Premier League w aplikacji CANAL+ SPORT Online!

Stworzona przez Insys na zlecenie platformy nc+ aplikacja CANAL+ SPORT Online została wzbogacona o transmisje kolejnych rozgrywek piłkarskich! Do T-Mobile Ekstraklasy dołączyły spotkania Ligi Mistrzów UEFA i angielskiej Premier League.

Do tej pory, dzięki aplikacji CANAL+ SPORT Online, dostępnej dla abonentów nc+ posiadających w swoich pakietach CANAL+ SPORT można było śledzić rozgrywki T-Mobile Ekstraklasy. Na początku maja, dołączyła do niej najbogatsza i według wielu, najlepsza liga świata – Barclays Premier League. Dodatkowo, korzystając z aplikacji, będzie można obejrzeć mecze półfinałowe oraz finał Ligi Mistrzów UEFA. Od początku maja, abonenci nc+ mogą oglądać w internecie wszystkie te ligi legalnie i w jakości HD.

Wszystkie spotkania udostępniane poprzez aplikację można obejrzeć na www i na telefonach oraz tabletach z systemem operacyjnym Android. Trwają prace nad przystosowaniem aplikacji do urządzeń z systemem iOS oraz Windows Phone.

Dzięki możliwości oglądania spotkań na urządzeniach mobilnych, dostęp do meczów jest właściwie nieograniczony na terytorium Polski, bez względu na to, czy mamy akurat możliwość włączenia telewizora. W każdej chwili można ją uruchomić i oglądać mecz – jest to szczególnie przydatne, gdy jesteśmy poza domem. Poza transmisjami wydarzeń sportowych, aplikacja oferuje również dostęp do statystyk meczowych, wyników i tabel oraz magazynów realizowanych przez nc+.

Wprowadzenie nowych możliwości w aplikacji wymagało od nas dokonania szeregu zmian od strony back-endowej. Podstawowym priorytetem przy ich projektowaniu pozostał dla nas jednak wciąż intuicyjny dostęp do treści i łatwość obsługi aplikacji- mówi Jarosław Narojczyk, Dyrektor Zarządzajacy Insys. 

Twórcy aplikacji przewidzieli rozwiązanie umożliwiające oglądanie meczów transmitowanych przez nc+ równolegle na swoich kanałach TV. Użytkownik bez problemu będzie mógł poruszać się pomiędzy dowolnymi wydarzeniami sportowymi.

 

INSYS – integrator usług video online w Polsce i lider swojej branży. Firma zajmuje się kompleksowym tworzeniem portali video, serwisów VOD i telewizji internetowych: od strategii, przez wdrożenie, po ich utrzymanie i rozwój. Insys buduje również aplikacje video na urządzenia mobilne, telewizory Smart TV, konsole i set-top boxy, realizując przy tym swoją misję dostarczania video w jakości HD na każdy ekran. Flagowym produktem Insysu jest platforma video InsysPlay.

O PLATFORMIE NC+

nc+ to nowoczesna, najbogatsza pod względem oferty programowej platforma cyfrowa powstała z połączenia dwóch liderów rynku - CYFRY+ i n. Oferuje ponad 160 wyselekcjonowanych kanałów najwyższej jakości, w tym ponad 60 w standardzie HD, dając jednocześnie dostęp do ponad 600 kanałów FTA. W nc+ można oglądać najbardziej prestiżowe wydarzenia sportowe i najnowsze premiery filmowe prosto z ekranów kin, dostępne na sześciu kanałach premium z rodziny CANAL+. Już od maja 2015 r. portfolio CANAL+ będzie rozszerzone do ośmiu kanałów premium: CANAL+ DISCOVERY, CANAL+ SERIALE, CANAL+, CANAL+ 1, CANAL+ FILM, CANAL+ FAMILY, CANAL+ SPORT i CANAL+ SPORT 2. Platforma jest również nadawcą szeregu kanałów tematycznych: filmowego Ale kino+, Planete+ dla entuzjastów kina dokumentalnego, lifestyle’owych Kuchnia+ i Domo+, dziecięcych MiniMini+, teleTOON+ oraz kanału nSport+, będącego zaproszeniem do świata najlepszego sportu z oferty nc+.

nc+ to również najnowocześniejsze, przyjazne technologie, m.in.: PVR (personal video recording) - nagrywanie, przewijanie i pauzowanie programów; MULTIROOM, czyli telewizja nawet w sześciu pomieszczeniach jednocześnie; nc+ go TV - programy i filmy na życzenie, dostępne po podłączeniu dekodera do internetu; nc+ GO - aplikacja mobilna umożliwiającą oglądanie telewizji na tablecie lub smartfonie, a także aplikacja CANAL+ Sport Online, która umożliwia oglądanie meczów T-Mobile Ekstraklasy na tabletach, smartfonach i komputerach. Dzięki połączeniu najbogatszej oferty wyselekcjonowanych treści i najnowszej technologii nc+ pozwala zobaczyć więcej.

 

Więcej informacji udziela:

Marta Pawłowska

inACT Public Relations

marta.pawlowska@inact.pl

+48 601 827 117

© copyright 2014 insys