insys

Wiadomości lista wiadomości »

17 grudnia 2015

Technologia w służbie kulturze

Jubileusz 250-lecia teatru publicznego w Polsce był doskonałym pretekstem do wdrożenia kolejnej kolekcji na platformie ninateka.pl. Kolekcja Teatralna to pierwsza tego typu kolekcja spektakli i słuchowisk przygotowana przez Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA), który jest reprezentatywnym zbiorem nagrań Teatru Telewizji Polskiej oraz Teatru Polskiego Radia.

Kolekcja została udostępniona w Ninatece (www.ninateka.pl) 16 grudnia 2015 roku i jest dostępna pod adresem: www.ninateka.pl/kolekcja-teatralna

To już ósma kolekcja wdrażana przez firmę Insys w serwisie Ninateka. Tym razem, jednak, postawiliśmy na nową architekturę informacji i projekt graficzny. W jednym miejscu użytkownik otrzymuje komplet informacji i unikatowych treści nt. polskiego teatru o dużym merytorycznym dopracowaniu. Oprócz zapisu spektaklu, dostarczamy mu dodatkowe materiały w postaci dokumentów, komentarzy, informacji o reżyserze i filmów z nim powiązanych – mówi Andrzej Pyra, Head of Design w Insys.

Dzięki integracji systemu archiwum mediów, wszystkie dane dla Kolekcji Teatralnej są wprowadzane automatycznie dla każdego spektaklu bezpośrednio z systemu – dodaje Michał Ogiński, Technical Team Lead.

Na kolekcję składają rejestracje ponad 50 spektakli dramatycznych oraz 25 słuchowisk, z których wszystkie uzupełnione są opisami, komentarzami, a także materiałami audio-wideo, wskazującymi na różnorakie konteksty i interpretacyjne tropy. Wiedza podawana jest użytkownikowi w sposób ekspercki, a jednocześnie przystępny, dzięki czemu Ninateka jest doskonałym narzędziem do popularyzacji kultury.

Za kompleksowe wdrożenie projektu, od strategii, po utrzymanie i rozwój, odpowiedzialna jest firma Insys, projektująca rozwiązania z zakresu telewizji internetowej, twórca platformy InsysPlay.

 

***

Do redaktora:

INSYS – integrator usług video online w Polsce i lider swojej branży. Firma zajmuje się kompleksowym tworzeniem portali video, serwisów VOD i telewizji internetowych: od strategii, przez wdrożenie, po ich utrzymanie i rozwój. Insys buduje również aplikacje video na urządzenia mobilne, telewizory Smart TV, konsole i set-top boxy, realizując przy tym swoją misję dostarczania video w jakości HD na każdy ekran. Flagowym produktem Insysu jest platforma video InsysPlay.

   

Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA) – nowoczesna instytucja kultury, która już od dekady zajmuje się digitalizacją, udostępnianiem i promocją polskiego dziedzictwa audiowizualnego. Misją statutową NInA jest gromadzenie, archiwizacja, rekonstrukcja i udostępnianie najbardziej wartościowych przejawów kultury filmowej, muzycznej i teatralnej. NInA działa w sieci i poza nią. Większość swoich nieustannie powiększających się zasobów publikuje w internecie. Poprzez serwis Ninateka (www.ninateka.pl) udostępnia ponad 5500 materiałów audio i wideo dotyczących kultury.

 

Więcej informacji udziela:

Natalia Kleczewska

PR & HR Manager

n.kleczewska@insys.pl

+48 722 302 800

© copyright 2014 insys