insys

Wiadomości lista wiadomości »

4 lutego 2016

Telewizja na żywo dzięki aplikacji nc+ GO

Finał Ligi Mistrzów, a Ty jesteś poza domem? A może Twój ulubiony serial zaczyna się, gdy dzieci włączają bajkę? Nic nie szkodzi! Od 11 stycznia 2016 roku abonenci platformy nc+ mają dostęp do nawet 80 kanałów TV na żywo na smartfonie, tablecie, czy laptopie.

Jak to możliwe?
Aplikacja nc+ GO jest dostępna w pełnej wersji na urządzeniach z systemami Android, iOS i Windows Phone oraz w wersji na komputery na stronie www.ncplusgo.pl.

nc+ GO to aplikacja, która nie tylko pozwoli Tobie obejrzeć programy na żywo, ale też udostępni program TV, kolekcję VOD - na żądanie, catch-up, da możliwość dokończenia oglądania na innym urządzeniu, a rodzice dopasują długość i zakres korzystania z aplikacji przez dzieci.

Dodatkowo, platforma posiada takie funkcje jak:

  • Przypomnienia - użytkownik może zaznaczyć w ramówce program, który chce obejrzeć, a aplikacja za pomocą odpowiednich powiadomień przypomni mu o tym,

  • Powrót do ostatnio oglądanego momentu - aplikacja zapamiętuje, w którym momencie użytkownik przerwał oglądanie materiałów wideo i przy następnym odtworzeniu proponuje mu powrót do tego momentu,

  • Sortowanie i tworzenie listy ulubionych pozycji - osoby, które lubią porządkować swoje ulubione treści telewizyjne uzyskają możliwość tworzenia własnych list i grup programów, dotyczy to zarówno streamingu kanałów, jak i odtwarzania materiałów z kolekcji VOD,

  • Połączenie z mediami społecznościowymi - możliwość polubienia i podzielenia się treściami ze znajomymi na Facebooku i Twittterze.

Aplikacja nc+ GO to największy zakres kanałów na żywo dostępny na rynku, z którego korzysta już ponad 120.000 użytkowników. Została ona także doceniona przez kapitułę konkursu Mobile Trends Awards, otrzymując nominację do prestiżowej nagrody dla branży mobilnych technologii w kategorii “aplikacja mobilna - rozrywka” – mówi Maciej Czekała, Szef Działu Mobile w Insys.

Insys w ramach zamówienia był współodpowiedzialny za projekt UX i w całości odpowiadał za kodowanie kanałów LIVE oraz treści VoD w MPEG-DASH i dystrybucję video dostarczanych przez nc+, zabezpieczenie sygnału (Google Widevine DRM i Microsoft PlayReady DRM), dostarczenie i utrzymywanie backendu do zarządzania treściami oraz przetwarzanie statystyk. Aplikacja dostępna jest z poziomu większości przeglądarek internetowych oraz w postaci aplikacji na systemy iOS, Android, oraz Windows Phone 8.1 wzwyż.

***

Do redaktora:

INSYS – integrator usług video online w Polsce i lider swojej branży. Firma zajmuje się kompleksowym tworzeniem portali video, serwisów VOD i telewizji internetowych: od strategii, przez wdrożenie, po ich utrzymanie i rozwój. Insys buduje również aplikacje video na urządzenia mobilne, telewizory Smart TV, konsole i set-top boxy, realizując przy tym swoją misję dostarczania video w jakości HD na każdy ekran. Flagowym produktem Insysu jest platforma video InsysPlay.

    

Więcej informacji udziela:

Natalia Kleczewska

PR & HR Manager

n.kleczewska@insys.pl

+48 722 302 800

© copyright 2014 insys