insys

Wiadomości lista wiadomości »

1 października 2016

AstaGO – telewizja mobilna ASTA-NET

W październiku klienci ASTA-NET posiadający telewizję i Internet, będą mieli udostępnioną, nową, darmową usługę AstaGO. - To doskonała propozycja dla wszystkich, którzy lubią być na bieżąco i oglądać ulubione programy telewizyjne nie tylko przed telewizorem. Teraz wystarczy smartfon, tablet lub laptop i połączenie z Internetem - mówi Joanna Winiarska, specjalista PR i Marketingu w ASTA-NET.

 

Dzięki darmowej aplikacji AstaGO dostępnej na Androida oraz na iOS, będzie możliwe oglądanie ponad 30 kanałów telewizyjnych. Wystarczy pobrać aplikację AstaGO lub przy pomocy laptopa przez www.astago.pl, zalogować jak do eBOK, i cieszyć się ulubionym kanałami ogólnotematycznymi, sportowymi i filmowymi. Platforma posiada także funkcję dodawania kanałów do ulubionych oraz zlecenia nagrywania treści na dekoderze.

 

Z aplikacji AstaGO można korzystać również poprzez prawie 3000 hotspotów ASTA-NET. Sieć hotspotów dostępna jest w dwojaki sposób. Można z niej korzystać bezpłatnie przez 15 minut, lub logując się do eBOK - przez dowolną długość czasu. Wciąż rosnąca sieć darmowych punktów dostępu do Internetu to również hotspoty mobilne, zainstalowane w autobusach miejskich w Pile i w Wałczu.

 

- Przenoszenie telewizji do Internetu jest standardem. W odpowiedzi na ten trend przygotowaliśmy ofertę dostępną dla każdego operatora telewizji kablowej niezależnie od skali działania. W oparciu o nią możemy szybko i efektywnie kosztowo wdrażać kompleksowe rozwiązania takie jak AstaGO - komentuje Jarosław Narojczyk, dyrektor zarządzający w Insys.

 

Insys w całości odpowiadał za kodowanie kanałów LIVE, zabezpieczenie sygnału (Google Widevine DRM i Microsoft PlayReady DRM) oraz dostarczenie i utrzymywanie backendu do zarządzania treściami. Aplikacja AstaGO dostępna jest z poziomu większości przeglądarek internetowych oraz w postaci aplikacji na systemy iOS oraz Android.

 

Do redaktora:

INSYS – integrator usług video online w Polsce i lider swojej branży. Firma zajmuje się kompleksowym tworzeniem portali i aplikacji video, serwisów VOD i telewizji internetowych: od strategii, przez wdrożenie, po ich utrzymanie i rozwój. Insys oferuje rozwiązania umożliwiające każdemu operatowi telewizji kablowej szybkie i efektywne kosztowo przeniesienie swojej oferty do Internetu.

ASTA-NET  – największy w regionie lokalny operator telekomunikacyjny. Wywodząca się z Wielkopolski spółka Grupy ASTA, dzięki ponad 25-letniemu doświadczeniu zapewnia dostęp do zaawansowanych usług telekomunikacyjnych w oparciu o najnowocześniejsze technologie. Z usług ASTA-NET korzystają mieszkańcy powiatów pilskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego, złotowskiego i chodzieskiego, oraz mieszkańcy części Województwa Zachodniopomorskiego.

 

Więcej informacji udzielają:

 

 

Natalia Kleczewska

PR & HR Manager

n.kleczewska@insys.pl

+48 722 302 800

Joanna Winiarska

Specjalista ds. Marketingu i PR

j.winiarska@asta-net.pl

+48 795 418 801

© copyright 2014 insys